– Ta cała pani Szakira, Dżakira, czy jak jej tam, nie ma nic wspólnego z żadnym kabaretem. To jest jakaś, przepraszam za wyrażenie, nie wiem, czy o tej porze mogę używać adekwatnych słów, to jest jakaś zdzira wynajęta, ta Szakira – mówił w TVP Info o kandydatce Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Klaudii Jachirze znany niegdyś satyryk Jan Pietrzak.

Pietrzak, który jest jednym z czołowych propagandzistów PiS i tzw. dobrej zmiany, stwierdził również, że Jachira ma „szlam w głowie”, zaś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski „w jej łeb ładuje szlam z Wisły”.

Kabareciarz zaprotestował także przeciwko określaniu twórczości kandydatki KO mianem kabaretu. – To jest koszmar, co ona wygaduje, bez taktu, bez ładu, bez składu, bez cienia dowcipu, tam nie ma cienia żartu. To jest ponure chamstwo – przekonywał, stawiając jako wzór prowadzony przez siebie kabaret „Pod Egidą”.

– Przez dziesiątki lat prowadziłem taki kabaret, na widowni siedzieli ludzie różnych opcji i dobrze się bawili (…), powtarzam wspólnota śmiechu – powiedział Pietrzak w TVP Info.

Słowa Pietrzaka oburzyły nawet szefa portalu TVP Info Samuela Pereirę, który napisał na Twitterze, że Pietrzak w ten sposób sam zszedł do poziomu reprezentowanego przez Jachirę. Z kolei dziennikarz Krzysztof Stanowski podkreślił, że nie zna nikogo, kogo swoją twórczością Pietrzak by rozśmieszał.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę