– Wspaniale, bardzo gratuluję. Sprawdzeni w boju, tacy mają być. Tacy mają być sędziowie w Trybunale Konstytucyjnym, odważni, śmiali ludzie broniący praw Polaków i Polski – powiedział w prawicowej Telewizji Republika satyryk Jan Pietrzak, komentując zgłoszenie przez PiS Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów do TK.

Pietrzak, który jest jednym z głównych propagandzistów PiS, stwierdził, że Piotrowicz i Pawłowicz „sprawdzili się” i są to „osoby z charakterami”, które świetnie nadają się do zasiadania w trybunale: – Daj im Boże, żeby pracowali tam dobrze dla Polski – zaznaczył kabareciarz.

Twórca kabaretu Pod Egidą odniósł się również do lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, określając go jako „intelektualne zero”. – Do niczego dobrego nie doprowadzi partii – zauważył Pietrzak. – Za słaby umysłowo na tę skalę problemów, które są przed Polską. Taki człowiek nie powinien prowadzić partii politycznej – podsumował.

Zdaniem Pietrzaka Donald Tusk, który oznajmił we wtorek, że nie będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, odpowiada za to, że szczątki tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, nie zostały ściągnięte do Polski. – Jego winą jest to, że wrak dalej leży w Rosji, i wypadku nie można zakończyć, bo nie ma tego dowodu zbrodni w Polsce – mówił. Z tego powodu szef Rady Europejskiej powinien stanąć nie tylko przed Trybunałem Stanu, ale także przed trybunałem karnym, gdyż „zostały popełnione przestępstwa karne”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę