Pietrzak: Piotrowicz broni Polski i Polaków, Schetyna to intelektualne zero!

– Wspaniale, bardzo gratuluję. Sprawdzeni w boju, tacy mają być. Tacy mają być sędziowie w Trybunale Konstytucyjnym, odważni, śmiali ludzie broniący praw Polaków i Polski – powiedział w prawicowej Telewizji Republika satyryk Jan Pietrzak, komentując zgłoszenie przez PiS Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów do TK.

   

Pietrzak, który jest jednym z głównych propagandzistów PiS, stwierdził, że Piotrowicz i Pawłowicz „sprawdzili się” i są to „osoby z charakterami”, które świetnie nadają się do zasiadania w trybunale: – Daj im Boże, żeby pracowali tam dobrze dla Polski – zaznaczył kabareciarz.

Twórca kabaretu Pod Egidą odniósł się również do lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, określając go jako „intelektualne zero”. – Do niczego dobrego nie doprowadzi partii – zauważył Pietrzak. – Za słaby umysłowo na tę skalę problemów, które są przed Polską. Taki człowiek nie powinien prowadzić partii politycznej – podsumował.

Zobacz także:  Niedzielski: Brytyjska mutacja koronawirusa jest w Polsce od grudnia
   

Zdaniem Pietrzaka Donald Tusk, który oznajmił we wtorek, że nie będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, odpowiada za to, że szczątki tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, nie zostały ściągnięte do Polski. – Jego winą jest to, że wrak dalej leży w Rosji, i wypadku nie można zakończyć, bo nie ma tego dowodu zbrodni w Polsce – mówił. Z tego powodu szef Rady Europejskiej powinien stanąć nie tylko przed Trybunałem Stanu, ale także przed trybunałem karnym, gdyż „zostały popełnione przestępstwa karne”.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News