– To zdumiewające, w jakim stopniu w USA funkcjonuje cenzura, jak prezydentowi nie dają się wypowiedzieć, ponieważ właściciel jakiegoś medium mu na to nie pozwala. To coś tragicznego – powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, nawiązując do zablokowania kont Donalda Trumpa przez zarządy mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

W ocenie satyryka tego typu działania są niedopuszczalne wobec polityka wybranego w demokratycznych wyborach. – Daj Boże, żeby Amerykanie to zauważyli i wyzwolili się z władzy kompletnie nieprzewidywalnych, niesprawdzalnych mediów prywatnych. Nie może być tak, że prywatne korporacje rządzą Ameryką niezależnie od wyborów. Ktoś kogoś wybrał, niezależnie czy się on podoba, czy nie, jest wybrany przez naród. Teraz okazało się, że to nie jest istotne, a lewicowe media są przeciwko niemu, bo jest to polityk prawicowy. Odsłoniło się coś paskudnego, co stało się z USA. Kolejne kadencje będą tu bardzo istotne – mówił Pietrzak.

Gość Polskiego Radia 24 nawiązał przy okazji do sytuacji mediów w Polsce. – Nie może być tak, że naszymi mediami władają właściciele niemieccy, którzy mogą być życzliwi i coś dobrego zrobić, ale generalnie służą swojemu państwu i jego interesom. Zdumiewająca jest w tym kontekście postawa niektórych polityków Platformy Obywatelskiej, którzy uważają, że media teraz nie będą wolne, ponieważ nie będą niemieckie – stwierdził Jan Pietrzak.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat