Jeden z najbardziej zagorzałych propagandzistów rządów PiS i tzw. dobrej zmiany Jan Pietrzak swój felieton w najnowszym numerze tygodnika „Sieci” poświęcił Donaldowi Tuskowi. Według Pietrzaka szef Europejskiej Partii Ludowej jest renegatem realizującym strategię „ulica i zagranica”, a ponadto oszustem i człowiekiem fałszywką.

Pietrzak  w swoim felietonie podkreśla, że jego tekst ma być ostrzeżeniem przed Tuskiem „przez przypomnienie kłamstw, jakich się dopuścił wobec nas ten ulubiony przez Niemców Europejczyk”. Oskarża również byłego polskiego premiera, że ten jest „renegatem”.

„Teraz, kiedy bryluje w opozycji, z zapałem potwierdza strategię walki z Polską przy pomocy »ulicy i zagranicy«”, atakuje Pietrzak byłego szefa Rady Europejskiej. „W demokracji walczy się owszem o władzę, ale za pomocą kartki wyborczej, a w konsekwencji przy mównicy w parlamencie. Kto walczy przy pomocy »ulicy«, nie akceptuje decyzji wyborców, jest wrogiem demokracji. Kto błaga o pomoc »zagranicę« jest renegatem”, stwierdza.

Pietrzak zauważa, że Polacy, którzy przerabiali różne warianty walki z Polską, są „odporni na oszustów”. „Może nie wszyscy, bo nie należy zapominać o wrogich Polsce mediach utrudniających zrozumienie who is who. Facet, o którym tu dywaguję, sprawia wrażenie, że nie jest tym, za kogo się podaje. Szczerze mówiąc, to człowiek fałszywka”, podsumowuje kabareciarz swoją ocenę Tuska.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę