Pijane słonie zasnęły w krzakach! Zdjęcia nietrzeźwych zwierząt popularne w sieci!

REKLAMA

Okazuje się, że upojeniu alkoholowemu mogą się poddać nie tylko ludzie, ale także zwierzęta i to te z tych uznawanych za najsympatyczniejsze. W mediach społecznościowych pojawiły się fotografie z małymi słoniami, które są po prostu pijane.

Jak doszło do spożycia przez nie alkoholu? Powód był prozaiczny. Zwierzęta były po prostu głodne i podczas poszukiwania pożywienia włamały się do chińskiej wioski. Tam znalazły wino kukurydziane. Spożyły go na tyle dużo, że całkowicie się upiły i po prostu usnęły w krzakach.

REKLAMA

Nie bez znaczenia w tym przypadku jest fakt, że wioska w prowincji Junnan w Chinach była opuszczona z uwagi na kwarantannę ze względu na epidemię wirusa COVID-19. Opustoszałe miejsca, gdzie mogło się znajdować jedzenie szybko zlokalizowało właśnie stado słoni.

Zanim zwierzęta znalazły wino, plądrowały uprawy. Po upojeniu alkoholowym już nie miały siły szukać pożywienia, bo po prostu zapadły w sen. W internecie momentalnie pojawiło się zdjęcie dwóch drzemiących samców.

Zgodnie z analizami przytoczonymi przez ekologów, na terenie Chin żyje jedynie ok. 250 słoni. Aktualnie grozi im całkowite wyginięcie. W przeszłości można je było spotkać w każdym regionie kraju.

REKLAMA

Udostępnij: