Pijane słonie zasnęły w krzakach! Zdjęcia nietrzeźwych zwierząt popularne w sieci!

Okazuje się, że upojeniu alkoholowemu mogą się poddać nie tylko ludzie, ale także zwierzęta i to te z tych uznawanych za najsympatyczniejsze. W mediach społecznościowych pojawiły się fotografie z małymi słoniami, które są po prostu pijane.

Jak doszło do spożycia przez nie alkoholu? Powód był prozaiczny. Zwierzęta były po prostu głodne i podczas poszukiwania pożywienia włamały się do chińskiej wioski. Tam znalazły wino kukurydziane. Spożyły go na tyle dużo, że całkowicie się upiły i po prostu usnęły w krzakach.

Nie bez znaczenia w tym przypadku jest fakt, że wioska w prowincji Junnan w Chinach była opuszczona z uwagi na kwarantannę ze względu na epidemię wirusa COVID-19. Opustoszałe miejsca, gdzie mogło się znajdować jedzenie szybko zlokalizowało właśnie stado słoni.

Czytaj także:  104-letni amerykański weteran wygrał z koronawirusem!

Zanim zwierzęta znalazły wino, plądrowały uprawy. Po upojeniu alkoholowym już nie miały siły szukać pożywienia, bo po prostu zapadły w sen. W internecie momentalnie pojawiło się zdjęcie dwóch drzemiących samców.

Zgodnie z analizami przytoczonymi przez ekologów, na terenie Chin żyje jedynie ok. 250 słoni. Aktualnie grozi im całkowite wyginięcie. W przeszłości można je było spotkać w każdym regionie kraju.

 

Komentarze