W Sochaczewie dwóch pijanych nastolatków zdemolowało podświetlany pylon, umiejscowiony przed nieużywanym jeszcze budynkiem Policji. Po złożeniu zeznań, dwójka zbirów udała się na egzamin dojrzałości.

Cała sytuacja miała miejsce przed nowym budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Dwóch nastolatków uwieczniło moment, w którym niszczyli podświetlany pylon. Wskutek tych działań, 19-latkowie uszkodzili obiekt, a także kostkę brukową w bezpośredniej jego okolicy oraz instalację elektryczną.

Interweniujący policjanci złapali jednego z nastolatków, w którego krwi wykryto dwa promile alkoholu. Maturzysta, który trafił do policyjnego aresztu aż do momentu wytrzeźwienia, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. 19-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu, dzięki czemu został zwolniony i wprost udał się na egzamin maturalny z języka polskiego.

Dzień później funkcjonariusze schwytali drugiego z podejrzanych i podobnie jak pierwszy, 19-latek również usłyszał zarzut zniszczenia pylonu. Z uwagi na napięty harmonogram związany z egzaminami maturalnymi, policjanci przeprowadzili wszystkie procedury w ekspresowym tempie, aby obaj oskarżeni mogli bez przeszkód napisać test.

Dwóch 19-latków za zniszczenie pylonu może trafić do więzienia nawet na pięć lat. Łączne straty oszacowano na około cztery tysiące złotych.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę