Na Lubelszczyźnie nocą na drodze krajowej 19 miejsce miały sceny niczym z filmu grozy. Ciężarówka nagle wypadła z drogi i wjechała prosto w budynki. Kierowca samochodu był pijany.

– Kierowca ciężarówki przewożącej cement na zakręcie zjechał z drogi, przejechał przez bariery ochronne i uderzył w niezamieszkały dom. Po uderzeniu pojazd przejechał przez ogródek sąsiedniej posesji, gdzie ściął słup energetyczny, przewrócił się na bok i uderzył w kolejny dom, w którym przebywała kobieta – informuje st. asp. Janusz Majewski z policji w Kraśniku.

Tylko zrządzenie losu sprawiło, że nikt w tym wypadku nie zginął i nie był nawet ranny. Ciężarówka zniszczyła jednak elewację budynku.

Na miejsce zdarzenia przybyły służby ratunkowe, a kierowcę ciężarówki odwiedzono do szpitala. To 45-latek z gminy Chełm, który, jak się okazało po badaniach, był całkowicie pijany.

– Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, ma bowiem ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – mówi Majewski. Teraz sprawca wypadku stanie przed sądem.

Jak poinformowała policja, z uwagi na to zdarzenie drogowe na DK 19 mogą występować utrudnienia w ruchu spowodowane usuwaniem przewróconej ciężarówki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę