pijany Ukrainiec potrącił kobietę
fot. Twitter / STOPCHAM.PL

Uciekający przed policją kompletnie pijany kierowca, pochodzenia ukraińskiego, doprowadził do śmiertelnego potrącenia 21-letniej kobiety. Mimo reanimacji, niestety nie udało się uratować jej życia. Okazało się, że sprawca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W środę 19 lipca doszło do tragicznego wypadku, który miał miejsce w Legnicy. Policjanci prowadzili pościg za fordem focusem, którym jechało trzech Ukraińców. Auto jechało ul. Wielogórską przez rondo na Jaworzyńskiej, a potem ulicą Fiołkową.

– Kierowca łamał przepisy ruchu drogowego. Z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi potrącił idącą tamtędy kobietę. Zatrzymał się dopiero po uderzeniu w zaparkowane przy posesjach auta. Mimo natychmiastowej, podjętej przez policjantów reanimacji, kobieta zmarła – powiedział portalowi Puls Legnicy komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Po sprawdzeniu kierowcy alkomatem, okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dwoje pasażerów zawieziono do szpitala.

Wyszło na jaw, że prowadzący samochód Ukrainiec ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę