W Sejmie zostanie podjęta uchwała ws. Jana Pawła II
fot. Lowdown
Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

Trwa gorący spór na temat dziedzictwa Jana Pawła II. Część opinii publicznej twierdzi, że papież Polak jest tradycyjnie wielką postacią polskiej historii, a nawet człowiekiem bez skazy. Inni zarzucają mu obronę pedofilii, często nawet nie patrząc na niewątpliwie pozytywne dokonania. Spór ten toczy się oczywiście również na gruncie politycznym. Media informują o nagłej decyzji w ramach bieżącego posiedzenia Sejmu. Zostanie poddana pod głosowanie uchwała ws. Jana Pawła II!

Spór, dotyczący Jana Pawła II objął naturalnie polityków, ale mało kto spodziewał się, że sprawa będzie wymagała rozpatrzenia przez Sejm. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział już, że na posiedzeniu niższej izby polskiego parlamentu zostanie podjęta uchwała w sprawie papieża Polaka.

„Na bieżącym posiedzeniu Sejmu, z inicjatywy PiS zostanie podjęta uchwała ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II” – napisał na Twitterze rzecznik PiS i poseł na Sejm RP Rafał Bochenek z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Silna reakcja PiS po emisji reportażu „Franciszkańska 3”. W Sejmie zostanie podjęta uchwała w obronie Jana Pawła II

Informacja o planowanej uchwale pojawia się tuż po emisji reportażu „Franciszkańska 3” Marcina Gutowskiego, którego autorzy przekazują rzekome nieznane fakty z życia polskiego Biskupa Rzymu. Materiał ma na celu udowodnienie, że Jan Paweł II miał wiedzieć o problemie pedofilii w Kościele Katolickim jeszcze zanim został papieżem – podaje „Super Express”.Po emisji „Franciszkańskiej 3” posłowie Prawa i Sprawiedliwości stanęli w obronie Jana Pawła II. Europosłanka Solidarnej Polski Beata Kempa – na przykład – poprosiła Karola Wojtyłę o modlitwę za Polskę. Premier Mateusz Morawiecki powstrzymał się od komentarzy, jednak posunął się do udostępnienia w sieci wymownego zdjęcia. Jest na nim Jan Paweł II naprzeciw tłumów, a pod zdjęciem krótki tekst: „Nie lękajcie się”.

Najwyraźniej był to dopiero nieśmiały początek kontrofensywy partii rządzącej w sprawie Jana Pawła II, a prawdziwa batalia na słowa rozegra się na sali plenarnej w Sejmie. Więcej informacji na temat uchwały na ten moment nie ma.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę