REKLAMA

Joe Biden Kamala Harris
fot. Wikimedia/The White House

Joe Biden oficjalnie przekazał władzę na ręce wiceprezydent Kamali Harris – powiadomiła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Jak sama podaje, władze przekazano „tymczasowo” ze względu na zabieg medyczny prezydenta Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

Rzeczniczka Białego Domu powiadomiła, że Joe Biden niebawem przejdzie kolonoskopię w ramach rutynowych badań medycznych prezydenta. „Wiceprezydent będzie w tym czasie pracować w swoim biurze” – poinformowała Jen Psaki.

Według doniesień mediów, Joe Biden w sobotę skończy 79 lat. Prezydent USA uda się w piątek na badania do szpitala wojskowego Walter Reed w Bethesdzie pod Waszyngtonem. Jest on najstarszym prezydentem Stanów Zjednoczonych wybranym w wyborach.

REKLAMA

Jak poinformował Polsat News, 48 proc. amerykańskich wyborców uważa, że Joe Biden nie jest wystarczająco sprawny umysłowo, by sprawować urząd prezydenta USA, przeciwnego zdania jest 46 proc. – wynika z sondażu Morning Consult dla portalu Politico. Tylko 40 proc. ankietowanych twierdzi, że prezydent cieszy się dobrym zdrowiem.

REKLAMA