Joe Biden Kamala Harris
fot. Wikimedia/The White House

Joe Biden oficjalnie przekazał władzę na ręce wiceprezydent Kamali Harris – powiadomiła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Jak sama podaje, władze przekazano „tymczasowo” ze względu na zabieg medyczny prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Rzeczniczka Białego Domu powiadomiła, że Joe Biden niebawem przejdzie kolonoskopię w ramach rutynowych badań medycznych prezydenta. „Wiceprezydent będzie w tym czasie pracować w swoim biurze” – poinformowała Jen Psaki.

Według doniesień mediów, Joe Biden w sobotę skończy 79 lat. Prezydent USA uda się w piątek na badania do szpitala wojskowego Walter Reed w Bethesdzie pod Waszyngtonem. Jest on najstarszym prezydentem Stanów Zjednoczonych wybranym w wyborach.

Jak poinformował Polsat News, 48 proc. amerykańskich wyborców uważa, że Joe Biden nie jest wystarczająco sprawny umysłowo, by sprawować urząd prezydenta USA, przeciwnego zdania jest 46 proc. – wynika z sondażu Morning Consult dla portalu Politico. Tylko 40 proc. ankietowanych twierdzi, że prezydent cieszy się dobrym zdrowiem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę