fot. shareinfo.pl

W Białej Podlaskiej doszło do katastrofy wojskowego śmigłowca Mi-24. Bojowa maszyna, należąca do polskich Sił Powietrznych rozbiła się w czasie próby przedlotowej – podaje portal „Remiza.pl”. Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej. W wypadku poszkodowana została jedna osoba.

O zdarzeniu poinformował portal „Remiza.pl”. Krótko potem wypadek z udziałem polskiego śmigłowca bojowego potwierdziło Dowództwo Generalne SZ w komunikacie prasowym, opublikowanym w mediach społecznościowych.

„6 marca 2023 roku, w okolicach Białej Podlaskiej, w terenie niezabudowanym, w trakcie próby przedlotowej doszło do zdarzenia lotniczego, w wyniku którego uszkodzeniu uległo podwozie i prawe skrzydło śmigłowca Mi-24. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń” – przekazana na oficjalnym koncie Dowództwa Generalnego na Twitterze.

„Zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego” – dodano.

Na ten moment nie przekazano żadnych dodatkowych informacji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę