centrum handlowe
fot. Twitter

W Boise – w stanie Idaho – doszło do masowej, śmiertelnej strzelaniny. To kolejny taki incydent na terenie Stanów Zjednoczonych. Wiele osób zostało rannych, są także ofiary śmiertelne. Poszkodowany został również policjant.

Do strzelaniny doszło w centrum handlowym Boise Towne Square w Boise. Służby szybko potwierdziły, że masakra skończyła się śmiercią dwóch osób. 6 innych osób zostało rannych, w tym funkcjonariusz lokalnej policji.

Mundurowi otrzymali zgłoszenie o strzałach na terenie centrum handlowego – przekazał szef lokalnej policji, Ryan Lee. Kiedy pojawili się na miejscu, próbowali zatrzymać podejrzanego. Ten jednak zaczął strzelać do funkcjonariuszy, po czym wywiązała się wymiana ognia. Ceną akcji było wielu rannych. Postrzelony został także podejrzany. Według informacji z niektórych mediów – przebywa obecnie w szpitalu, w stanie krytycznym.

W sieci pojawiły się nagrania ze zdarzenia. Wewnątrz galerii handlowej bardzo dobrze słyszalne były pojedyncze strzały. Przed centrum handlowym zjawiły się dziesiątki radiowozów.

„Centrum, w którym mieszczą się 153 sklepy, jest przeszukiwane, policjanci przesłuchują także świadków strzelaniny. Według niektórych źródeł do aktów przemocy doszło także w pobliskiej restauracji” – przekazał Polsat News.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę