PILNE! Piraci porwali statek z Polakami u wybrzeży Nigerii!

REKLAMA

Jak podaje wp.pl, statek „Pomerenia Sky” z Polakami na pokładzie został prawdopodobnie zaatakowany przez piratów. Uprowadzona załoga to 11 członków, w tym 8 Polaków. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdza, że takie informacje dotarły do resortu. – Resort nawiązał kontakt z armatorem, by sprawdzić, czy wśród załogi byli Polacy – poinformowało biuro prasowe MSZ.

– MSZ posiada informacje o możliwym uprowadzeniu członków załogi statku Pomerenia Sky; MSZ nawiązało kontakt z armatorem, aby zweryfikować, czy wśród załogi jednostki byli obywatele polscy – podaje Biuro Rzecznika Prasowego.

Jako pierwszy o sprawie napisał portal rmf24.pl. Poza Polakami załogę stanowi 2 Filipińczyków i 1 Ukrainiec. Atak miał miejsce ok. 60 km od wybrzeża Nigerii 27 października. Piraci przypuścili szturm dwiema łodziami, gdy statek znajdował się na torze wodnym do nigeryjskiego portu Bonny.

REKLAMA

– Władze firmy zostały poinformowane natychmiast po ataku. Naszym priorytetem jest doprowadzenie do jak najszybszego uwolnienia jedenastu członków załogi, którzy zostali porwani. Współpracujemy z naszymi partnerami i lokalnymi władzami. Rodziny porwanych są na bieżąco informowane – czytamy w oświadczeniu armatora statku Pomerania Sky przekazanym RMF FM.

Podziel się: