Piotr Ikonowicz na wiecu pierwszomajowym w Warszawie: Nie oddamy żadnej kamienicy!

Lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz podczas wiecu pierwszomajowego w Warszawie zapowiedział złożenie do Sejmu projektu ustawy o „wygaszeniu roszczeń reprywatyzacyjnych”. Jest to wznowienie inicjatywy z 1995 roku. Ikonowicz oświadczył, że dokument będzie gotowy do końca maja i do tego też czasu zostanie zebrane 100 tysięcy podpisów niezbędnych do skierowania ustawy do Sejmu.

   

– Nie oddamy żadnej kamienicy. Nie tylko nie będziemy oddawać Warszawy ani żadnego innego miasta w naturze, ale też nie damy żadnych odszkodowań. Drodzy spadkobiercy, jak chcecie być bogaci, to do roboty, a nie kraść publiczne dobro – powiedział podczas wiecu Ikonowicz.

Szef RSS, który będzie się ubiegał o urząd prezydenta Warszawy, odniósł się również do protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie.

   

– Nie ma chyba kategorii ludzi bardziej wrażliwej, która powinna być otoczona większą opieką państwa. PiS który szczyci się tym, że dba o rodziny, o ludzi niezamożnych, dopuścił do tego, że musieli pójść do Sejmu i założyć okupację. To znaczy że okres miodowy PiS-u już minął, ta partia zapomniała, dzięki czemu wybrała wybory, i coraz bardziej upodabnia się do PO – ocenił Ikonowicz i dodał – My, czerwoni, czekamy na te błędy, żeby wyprowadzić ludzi z przekonania, że PiS jest nadzieją dla zwykłych pracujących ludzi.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News