Piotr Semka: Bez Donalda Tuska PO nie potrafi stanąć na nogach

REKLAMA

– PO była partią stworzoną pod Donalda Tuska. Bez Donalda Tuska ta partia nie potrafi stanąć na nogach – powiedział Piotr Semka w „Salonie Dziennikarskim” na antenie TVP Info.

Publicysta „Do Rzeczy”, komentując ostatnie zawirowania w największej partii opozycyjnej, stwierdził, że Platforma Obywatelska nie posiada dziś przywódcy z prawdziwego zdarzenia. – PO nie ma dobrego lidera i nie ma na horyzoncie kandydata, który zastąpiłby Budkę – zauważył Semka.

REKLAMA

Zdaniem dziennikarza takim przywódcą – mimo uzyskania dobrego wyniku w wyborach prezydenckich – nie jest Rafał Trzaskowski, który zamiast wykazać się teraz jakąś aktywnością, na przykład w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, wybrał wyjazd na urlop.

– Trzaskowski pokazał, że nie jest kandydatem na lidera, ponieważ lider chwyta okazje w lot – ocenił Piotr Semka i dodał, że Tusk „wykreował całą generację polityków, którzy specjalizują się w złośliwościach, bon motach i bójkach, jak Sławomir Nitras”.

Zdaniem publicysty w PO brakuje dziś pomysłów i jest to głównie partia „antykaczyzmu”, co nic nie wnosi, a jedynie Platformę „wyjaławia”.

REKLAMA

Udostępnij: