PiS bije w sondażach rekordy poparcia społecznego!

???????????

Chciałoby się powiedzieć: ulica to jedno, a sondaże to drugie! Akcje antyrządowe, liczne demonstracje, ataki polskiej opozycji, łajanki unijnych przywódców – wydawałoby się, że polska partia rządząca straciła całkowicie poparcie. A tymczasem, w zaciszu domowym, pytani o poparcie anonimowi Polacy wskazują na… najbardziej wydawałoby się znienawidzoną
partię.

Z najnowszego sondażu wykonanego w dniach 2-4 sierpnia na zlecenie portalu OKO.press przez pracownię IPSOS wynika, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskało największe poparcie badanych Polaków. Na partię tę swój głos chce oddać 40 proc. wyborców. Jest to wynik wyższy o 2,4 pkt proc. od tego, który Prawo i Sprawiedliwość uzyskała w wyborach parlamentarnych.

   

Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, która otrzymała 21 proc. głosów, czyli o 3 pkt proc. mniej, niż w poprzednim sondażu.

Trzecie miejsce przyznano ugrupowaniu Kukiz’15, które może liczyć na 11 proc. poparcia.

   

Nowoczesna otrzymała poparcie 6 proc. wyborców. Oznacza to, że nawet gdyby został zrealizowany projekt Zjednoczonej Opozycji z udziałem PO i Nowoczesnej, to i tak nie byłoby szansy na wygraną z PiS.

W sondażu pod progiem wyborczym znalazłyby się: PSL z wynikiem 4,7 proc, SLD z 4,2 proc. poparcia, Wolność, na którą chce głosować 2,6 proc. badanych oraz partia Razem – 2,4 proc.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News