Prawo i Sprawiedliwość chce odebrać osobom niepełnosprawnym pieniądze z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Fundusz ten był efektem 40-dniowego protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie w kwietniu 2018 roku. Poseł PiS Marek Suski uważa, że jest to rozwiązanie „moralnie słuszne”.

W czwartek do Sejmu wpłynął projekt posłów PiS, zgodnie z którym pieniądze mające pomagać w życiu osobom niepełnosprawnych zostaną przekazane na opłacenie zapowiadanych przed wyborami przez partię Jarosława Kaczyńskiego 13 i 14 emerytur.

Zdaniem opozycji w ten sposób rząd szuka pieniędzy na załatanie dziurawego budżetu. Z kolei posłanka Koalicji Obywatelskiej Iwona Hartwich, która była jedną z liderek okupacyjnego protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie, stwierdziła wprost, że propozycja PiS to „oszukiwanie osób niepełnosprawnych”.

https://twitter.com/EvaSpyra/status/1194981552423354368

 – Nie zgadzam się z tym, żeby ten Fundusz Solidarnościowy, który – można powiedzieć – jest naszą zasługą, który miał poprawiać byt osobom z niepełnosprawnością, miał być zabrany na trzynaste emerytury – powiedziała parlamentarzystka opozycji.

Poseł PiS Marek Suski nie widzi nic złego w tym, że niepełnosprawni zostaną przez PiS pozbawieni pieniędzy na życie. Głosy sprzeciwu określa jako „szukanie dziury w całym”.

– Jest taka prawna możliwość – a bardzo wielu naszych seniorów potrzebuje wsparcia. Więc jak najbardziej Fundusz Solidarnościowy solidaryzujący się z osobami, które są na emeryturach, jest moralnie słuszny – skomentował Suski skierowanie projektu ustawy do Sejmu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę