PiS chce zdobyć jak najwięcej głosów dla Dudy na wsi? Będzie rozdawał gminom wozy strażackie

REKLAMA

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik podczas sobotniej konferencji prasowej poinformował o rozpoczęciu przez ten resort przedwyborczej akcji „Bitwa o wozy”. Ma ona zachęcić mieszkańców najmniejszych gmin w Polsce do pójścia 28 czerwca do urn w wyborach prezydenckich.

Wąsik oświadczył, że do wygrania będzie 16 nowoczesnych wozów strażackich o wartości około 800 tysięcy złotych każdy. Po jednym samochodzie gaśniczym otrzyma ta gmina do 20 tysięcy mieszkańców w każdym województwie, w której zostanie zanotowana najwyższa frekwencja wyborcza.

REKLAMA

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1274259598178910208

– Chcielibyśmy namówić lokalne społeczności właśnie tych niebogatych gmin do aktywności za tydzień 28 czerwca – mówił Wąsik podczas konferencji.

Wiceszef resortu Mariusza Kamińskiego podkreślił, że samochody zostaną w całości sfinansowane przez MSWiA.

REKLAMA

Internauci uznali inicjatywę MSWiA za kolejną propagandową akcję, mającą pomóc Andrzejowi Dudzie w wygraniu wyborów prezydenckich.

„Myślałem, że wozy strażackie otrzymują gminy, które potrzebują nowego sprzętu do ratowania życia, ale za czasów rządów PiS wszystko staje na głowie. Co będzie następne? Dodatek finansowy za wysoką frekwencję, a najlepiej za największy odsetek głosów na Andrzeja Dudę?”, skomentował inicjatywę rządu jeden z użytkowników Twittera.

Udostępnij: