PiS ma się czego bać? Przewaga nad KO to już tylko 8 procent!

REKLAMA

Jedynie 8 punktów procentowych przewagi ma nad Koalicją Obywatelską partia Jarosława Kaczyńskiego w wewnętrznym sondażu zamówionym przez PO. Zaskakujące wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Platformy opisuje w środę „Gazeta Wyborcza”.

Dziennik informuje, że PiS mogłoby obecnie liczyć na 39 procent poparcia, a Koalicja Obywatelska na 31 procent. Z kolei na Lewicę zadeklarowało głosowanie 8 procent respondentów, a na Koalicję Polską, czyli sojusz PSL i Kukiz’15, oddałoby głos jedynie 4,7 procent, a więc mniej niż jest potrzebne do przekroczenia progu wyborczego.

– Mamy ponad 30 procent, ale martwi nas wynik SLD i ludowców – mówi „Wyborczej” anonimowo jeden z posłów PO. Zaznacza, że większych niespodzianek na kampanię Koalicja Obywatelska nie szykuje. – Ciężko pracujemy – zapewnia.

REKLAMA

„Gazeta Wyborcza” podkreśla, że wynik badania nie jest powodem do „wielkiej radości” w partii Grzegorza Schetyny. – Wiemy, jak to wygląda, dlatego pracujemy. Małgorzata Kidawa-Błońska, nasza kandydatka na premiera, jeździ po całej Polsce i spotyka się z ludźmi. Chcemy też mocniej skupić się na okręgu katowickim – ujawnia rozmówca dziennika z PO.