REKLAMA

REKLAMA

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, tylko pięć partii politycznych znalazłoby się w Sejmie. Największą popularnością cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 40 proc. poparcia ankietowanych i wyraźnie deklasuje konkurencję. Takie dobre wiadomości dla partii Jarosława Kaczyńskiego przynosi najnowszy sondaż CBOS, który przeprowadzono w dniach 26 czerwca – 5 lipca na liczącej 999 osób grupie pełnoletnich mieszkańców Polski.

Druga partia w zestawieniu to Platforma Obywatelska, która z wynikiem 16 proc. poparcia nie zagraża pozycji PiS. Na podium znalazłoby się jeszcze ugrupowanie Kukiz’15, na które deklaruje oddanie głosów 8 proc. respondentów. Do parlamentu wprowadziłby także swoich posłów Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który chce zagłosować 7 proc. ankietowanych. W Sejmie znaleźliby się też przedstawiciele Nowoczesnej, która z wynikiem 5 proc. balansuje na granicy progu wyborczego.

REKLAMA

W Sejmie nie byłoby natomiast Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz partii Wolność i Razem. Na ludowców chce oddać głos 3 proc. respondentów, na partię Janusza Korwin-Mikkego zamierza głosować 2 proc. badanych, a na lewicowe ugrupowanie Zandberga nikt z ankietowanych przez CBOS na przełomie czerwca i lipca.

REKLAMA