Partia Jarosława Kaczyńskiego walczy o zwycięstwo Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów i o jak najlepszy wynik urzędującego prezydenta. PiS nie tylko mobilizuje w tym celu parlamentarzystów i działaczy do pracy w terenie, ale także zamierza, z pomocą marszałek Sejmu Elżbiety Witek, zrealizować tajny plan, który na ostatniej prostej miałby przysporzyć zwolenników Andrzejowi Dudzie.

Na czym miałby ten plan polegać? Jak ustalili dziennikarze Faktu, Witek zwoła w najbliższych dniach dodatkowe posiedzenie Sejmu, na którym zostanie uchwalony bon turystyczny, czyli dodatkowe 500 zł na dziecko na wakacje spędzone w kraju.

Bon turystyczny jest jedną z przedwyborczych obietnic Andrzeja Dudy. Prezydencki projekt ustawy już został uchwalony przez Sejm, a teraz ma się nim zająć Senat. Senatorowie mają nad nim debatować już od środy i chcą wprowadzić do programu swoje poprawki. Jeśli tak się stanie, ustawa wróci do Sejmu, którego najbliższe obrady zaplanowano dopiero na 22 lipca, a więc już po wyborach prezydenckich.

Do posiedzenia Sejmu ma dojść jednak zaraz po tym, jak ustawa wróci z Senatu, by bon turystyczny został uchwalony jeszcze w tym tygodniu i prezydent mógł podpisać ustawę przed zaplanowanym na 12 lipca głosowaniem w drugiej turze wyborów prezydenckich.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę