Partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż cieszy się rekordowym poparciem. Jak wynika z sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl, Prawo i Sprawiedliwość może zdobyć 249 sejmowych mandatów, co gwarantuje samodzielne rządzenie przez kolejne cztery lata.

Gdyby wybory odbywały się na początku września, w Sejmie znalazłyby się jeszcze przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz Koalicji Polskiej, tworzonej przez PSL i Kukiz’15. Te wszystkie opozycyjne komitety mogłyby jednak łącznie zdobyć jedynie 210 mandatów (jedno miejsce przypada reprezentantowi mniejszości niemieckiej).

PiS zyskało 2,3 punktu procentowego od ostatniego badania pracowni Estymator i aktualnie ma rekordowe 47,2 procent poparcia. Koalicja Obywatelska, która plasuje się na drugim miejscu, od ostatniego badania straciła 3 punkty procentowe i obecnie może liczyć na 27,4 procent głosów.

Na podium znalazłaby się jeszcze Lewica, na którą zamierza głosować 12,9 procent ankietowanych. Jest to wynik lepszy w porównaniu z ostatnim sondażem o 3,1 punktu procentowego. Do Sejmu weszłaby jeszcze Koalicja Polska, na którą oddanie głosu zadeklarowało 6 procent ankietowanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 4–5 września 2019 r. na reprezentatywnej próbie 1012 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie tych ankietowanych, którzy zadeklarowali, że będą głosować, wskazując jednocześnie, na kogo oddadzą głos.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat