Fot. Facebook.com/pisorg.pl

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałaby je partia Jarosława Kaczyńskiego. Jak wynika z sondażu firmy Research Partner, przeprowadzonego na panelu Ariadna, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 35,2 proc. głosów.

Na drugim miejscu uplasowałaby się Koalicja Obywatelska, na którą chciałoby oddać głos 22,4 proc. badanych. Trzecie miejsce na podium zajęłaby Polska 2050 Szymona Hołowni  z wynikiem 11,1 proc.

Kolejne miejsce w zestawieniu zajmuje Konfederacja, którą wskazało 8,6 proc. respondentów. Wśród partii, które przekroczyłyby próg wyborczy uplasowałaby się Lewica z
wynikiem 7,4 proc. poster

Do Sejmu nie udałoby się wprowadzić swoich przedstawicieli PSL-owi , gdyż partia Władysława Kosiniaka-Kamysza zdobyłaby tylko 2 proc. głosów. Poza parlamentem znalazłyby się także Kukiz’15 (1,1 proc.) i Porozumienie Jarosława Gowina (0,7 proc.).

Całkiem spora grupa, 10,8 proc. ogółu ankietowanych, wybrała odpowiedź „trudno powiedzieć” a 0,6 proc. uczestników wskazało wariant „inna partia”.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 24–27 września 2021 roku na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie 1036 pełnoletnich osób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę