PiS nadal poza zasięgiem konkurencji! Zobacz wyniki sondażu dla „Do Rzeczy”!

REKLAMA

Gdyby wybory do Sejmu i Senatu odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość otrzymałoby 42,4 proc. głosów. Natomiast Koalicja Obywatelska, czyli PO wraz z Nowoczesną, mogłaby liczyć na 30 proc. poparcia. Na podium znalazłby się jeszcze SLD, na który zagłosowałoby 7,4 proc. Polaków. Takie są wyniki najnowszego sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego dla tygodnika „Do Rzeczy”.

Z badania ponadto wynika, że za Sojuszem Lewicy Demokratycznej z poparciem 7,3 proc. znalazłoby się w parlamencie stowarzyszenie Kukiz’15. Próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zamierza głosować 6 proc. respondentów.

REKLAMA

Jak pokazuje badanie Estymatora, progu wyborczego nie przekroczyłaby ani Partia Razem, na którą zagłosowałoby 2,4 proc. wyborców, ani ugrupowanie Wolność, na które oddałoby swoje głosy jedynie 1,6 proc. ankietowanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 29–30 października 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1017 dorosłych Polaków, stosując metodę wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Pracownia Estymator w prezentowanych wynikach uwzględniła wyłącznie te osoby, które zadeklarowały, że wezmą udział w wyborach, i jednocześnie wskazały, na którą partię zamierzają głosować.

REKLAMA