PiS nie wybuduje obwodnic ani nie wyrówna dopłat unijnych! Tak twierdzą Polacy

Z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że Polacy nie wierzą, że Prawo i Sprawiedliwość spełni wszystkie swoje obietnice składanie przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi.

Negatywny pogląd w tej sprawie wyraziło 44 proc. ankietowanych, zaś według 36 proc. PiS w drugiej kadencji rządów wywiąże się ze składanych wyborcom deklaracji. Odpowiedź „trudno powiedzieć” wybrało tu 20 proc. biorących udział w badaniu.

Czytaj także:  „Puste łby posłów”. Rolnicy przynieśli pod Sejm 356 główek kapusty

Zgodnie z wynikami sondażu w realizację obietnic przez partię Jarosława Kaczyńskiego wierzy 80 proc. zwolenników partii rządzącej, a nie wierzy 9 proc. Z kolei wśród elektoratu Platformy Obywatelskiej deklaracjom PiS wierzy zaledwie 5 proc. wyborców partii Grzegorza Schetyny, przeciwnego zdania jest 85 proc.

Ankietowani zostali również spytani przez panel Ariadna, które z elementów piątki PiS nie będą na pewno zrealizowane. Według 73 proc. respondentów w obiecywane przez premiera Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego sto dni nie powstanie sto obwodnic miast. 58 proc. uczestników sondażu nie wierzy, że w zostaną wprowadzone darmowe badania profilaktyczne, a 55 proc. uznało, że nie zostaną zrównane unijne dopłaty dla rolników. Badani przez portal negatywnie odnieśli się również do realizacji wypłaty 13 i 14 emerytury (44 proc.) oraz małego ZUS dla firm (31 proc.).

Czytaj także:  Resort zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 14–17 października 2019 roku na reprezentatywnej próbie 1021 osób metodą CAWI.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.