REKLAMA

REKLAMA

Nieoficjalne ustalenia RMF FM mówią, że w kwestii ustaw sądowych partia rządząca nie zamierza ustępować Brukseli. Nie stanie się tak przynajmniej do momentu, aż w stan spoczynku nie przejdzie Małgorzata Gersdorf.

Wspólnie z I prezes SN Małgorzatą Gersdorf  odejdzie niemal 50 prc. Sędziów. Reguluje to nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym. Pozostawienie sędziów na aktualnych stanowiskach było jednym z warunków postawionych przez Brukselę w kontekście polskiej reformy sądownictwa. To jednak, jak właśnie ustaliło RMF FM, zostało ostatecznie odrzucone przez nasz rząd.

REKLAMA

Nieoficjalnie wypowiadają się dla stacji radiowej czołowi politycy z PiS: – „Jesteśmy gotowi pójść na zwarcie z Brukselą”. Najbliższe tygodnie raczej więc będą wykluczać możliwość porozumienia z Komisją Europejską. Podobno politycy partii rządzącej stracili już cierpliwość do Fransa Timmermansa. Pomimo korekt w ustawach dotyczących sądów w Polsce Komisarz UE nadal upominał Polskę.

W Parlamencie Europejskim w środę znowu debatowano o praworządności w Polsce. W trakcie swego wystąpienia w PE Timmermans potwierdził, że tydzień temu Komisja wnioskowała do rady unijnej, aby dać możliwość formalnego wystąpienia przedstawicielom Polski. Jest to elementem procedury ochrony praworządności w przypadku każdego kraju należącego do Unii Europejskiej. Opisuje to traktat unijny w art. 7.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA