PiS ogłosił kandydata na prezydenta Gdańska. Wcześniej pracował w TVP Info

Tomasz Rakowski
Fot. Twitter

Prawo i Sprawiedliwość poinformowało w niedzielę, kto będzie kandydatem partii na stanowisko prezydenta miasta Gdańsk. Z komunikatu ugrupowania wynika, że będzie to Tomasz Rakowski, czyli były pracownik TVP Info.

REKLAMA

Tomasz Rakowski, kandydat PiS na prezydenta Gdańska, został przedstawiony podczas niedzielnej konferencji prasowej. – – Tomasz to osoba, która świetnie zna problemy Mieszkańców i potrafi znaleźć dla nich skuteczne rozwiązanie. Z czystym sumieniem polecam tę kandydaturę – mówiła europoseł Anna Fotyga.

Rakowski był związany z TVP Info

Ogłoszony przez PiS kandydat na prezydenta Gdańska jest przedsiębiorcą i współzałożycielem firmy z branży IT. Od 2010 roku udziela się politycznie i społecznie, a jak sam zapowiedział, decyzja o tej ścieżce kariery zmieniła jego życie.

REKLAMA

– Moja historia z polityką zaczęła się 9 kwietnia 2010 roku. Tego dnia, gdy kładłem się spać, nie sądziłem, że całe moje życie kilka godzin później ulegnie tak gwałtownej zmianie. 10 kwietnia 2010 roku skończył się pewien rozdział mojego życia – mówił Rakowski.

Od 2022 roku Rakowski jest pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku. Ma także przeszłość związaną z mediami. Był redaktorem portalu wPolityce, a w 2016 roku był wydawcą programów TVP Info. W ubiegłym roku nie uzyskał mandatu w wyborach parlamentarnych do Sejmu.

REKLAMA

Podziel się: