PiS poległ na billboardach za 19 milionów złotych. Film Młodych Demokratów hitem Internetu!

Młodzieżówka Platformy Obywatelskiej opublikowała w sieci spot będący odpowiedzią na kampanię billboardową PiS o konieczności reformy sądownictwa. Partia Kaczyńskiego przeznaczyła na ten cel około 19 milionów złotych z publicznych pieniędzy. Młodzi Demokraci ze Szczecina nie wydali ani grosza.

   

– 51 procent Polaków jest przeciwko reformie sądownictwa przeprowadzanej przez PiS. Pomimo protestów społecznych i wet prezydenta PiS postanowił wykorzystać nasze 19 mln zł publicznych pieniędzy na odwracanie kota ogonem. A właściwie to czemu PiS chce przejąć sądy? – pyta w spocie jeden z działaczy szczecińskiej młodzieżówki PO.

– Ma być tak, że poseł PiS kradnie paliwo czy portfel albo jedzie po pijaku i pozostaje bezkarny – mówi inny. – Poseł PiS bije żonę, po czym pokazuje legitymację poselską i puszczają go wolno. A prokuratura umarza śledztwo. W sądach też ma tak być, no błagam! – dodaje młoda kobieta.

   

Pod koniec spotu słychać komentarz: – PiS opluwa sądy, bo chce je upartyjnić, by zapewnić sobie bezkarność. Niezawisłe sądy. By nie było tak jak za komuny.

Platforma Obywatelska od przegranych wyborów parlamentarnych w październiku 2015 roku wciąż nie może się pozbierać. Rzadko dzisiaj, a minęło już dwa lata rządów PiS można znaleźć sondaż, w którym partia Grzegorza Schetyny miałaby poparcie porównywalne z tym z czasu ostatnich wyborów, gdy uzyskała ponad 20 procent głosów.

   

W partii wyraźnie widać brak koordynacji i wyrazistego przywództwa. Wypowiedzi Schetyny odnośnie do przyjmowania uchodźców czy programu 500 plus nie są czytelne. Właściwie trudno się zorientować, jakie ostatecznie jest przesłanie programowe Platformy.

Platforma nie potrafiła też wykorzystać szansy, jaką mogłyby jej dać liczne protesty przeciwko reformie sądownictwa, które latem zgromadziły na ulicach miast wielotysięczne tłumy. Teraz okazuje się, że nawet bardziej skuteczna jest jej własna młodzieżówka. Internet huczy od komentarzy, że Młodzi Demokraci spotem o sądach zakasowali starych wyjadaczy z PO zasiadających za ciężkie pieniądze w sejmie.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News

4 thoughts on “PiS poległ na billboardach za 19 milionów złotych. Film Młodych Demokratów hitem Internetu!

 • 21 września 2017 o 18:51
  Permalink

  ….nic tylko PIS, PIS, PIS…..niczego innego nie potrafią – kłamać, manipulować i bujać w obłokach…Spółki Skarbu Państwa za rządów PO-PSL przynosiły wielomilionowe straty, teraz przynoszą wielomilionowe zyski więc kwota 19 mln zł ??? jest kropelką w morzu wydatków….kłamstwami niczego nie zbudujecie, nie dorastacie PIS-owi do pięt….

  • 22 września 2017 o 05:49
   Permalink

   kłamiesz. za PO spółki przynosiły zyski a obecnie z ponad 400 spółek tylko trzy. Orlen,PGNIGE i PZU po drastycznej podwyżce OC nawet do 140%. Wpływy do skarbu państwa z dywidend za PO 6 miliardów ,za PI 1,9 miliarda…kłamstwami niczego nie zwojujecie.Poza tym zyski spólek,naszych spółek,wszystkich obywateli nie są na partyjną propagandę. Na to my obywatele dajemy partiom oddzielne pieniądze a to co zrobił PIS to zwyczajne okradzenie społeczeństwa.Pieniądze ze spółek nie są partyjne,nie są rządowe-są nasze-wszystkich obywateli i powinny iść wyłącznie na cel ogólnospołeczny a nie szkalowanie całej grupy zawodowej.

 • 22 września 2017 o 15:24
  Permalink

  A jak poplecznicy po wyciagneli z azoty police grube miliony to mlodzi po-wcy sie nie chwala malo tego po-sedziowie(czytaj sympatycy) takich zlodzieji chca wypuscic!!! Skandal

 • 23 września 2017 o 11:34
  Permalink

  PiS to największa mafia w Polsce. Służy do wyciągania kasy z państwa czyli naszych pieniędzy a ciemny lud jest tym zachwycony.

Komentarze są wyłączone.