Fot.Facebook.com/pisorgpl

Pomimo zamieszania z Polskim Ładem, kryzysu pandemicznego i nieustannie rosnącą inflacją Prawo i Sprawiedliwość wciąż może liczyć na największe poparcie Polaków. Okazuje się, że dobre wyniki partia osiąga dzięki głosom seniorów.

Z najnowszego sondażu IBRIS dla „Super Expressu” wynika, że jeżeli w głosowaniu podczas wyborów w Polsce decydowali jedynie najstarsi Polacy, wówczas Prawo i Sprawiedliwość absolutnie nie musiałoby się obawiać o zwycięstwo.

Zgodnie z wynikami badania, gdyby w wyborach brali udział tylko i wyłącznie seniorzy, wówczas aktualnie rządząca partia otrzymała 38% głosów. Znacznie mniej, bo 14,1% zagłosowałoby na Koalicję Obywatelską, a 12,9% na Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Na kolejnych miejscach w takim sondażu znalazłyby się Lewica (7,8%), PSL (3,8%) i Konfederacja (0,9%). Wariant „trudno powiedzieć”, zgodnie z którym ankietowani nie wiedzieli, na kogo oddaliby głos został zaznaczony przez 22,5% ankietowanych.

– Starsi ludzie dorastali w czasach, gdy państwo było silne i z traumą wspominają chwile jego słabości po upadku komuny. PiS jest dla nich symbolem silnej obecności państwa w życiu człowieka – powiedział politolog prof. Rafał Chwedoruk.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę