Na poniedziałkowej konferencji prasowej politycy Prawa i Sprawiedliwości zaatakowali opozycję oraz internautów, którzy pod hashtagiem #SilniRazem wspierają na Twitterze antypisowskie ugrupowania i ich polityków. Przy okazji przedstawiono sfałszowany plakat wyborczy kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Internauci udowodnili, że przytaczane przez polityków partii rządzącej rzekome tweety ze społeczności #SilniRazem – umieszczone również na nieprawdziwym plakacie obecnej wicemarszałek Sejmu – w rzeczywistości pochodzą z fejkowego konta o nazwie „Silni Razem Official”.

– Od pewnego czasu w internecie funkcjonuje hashtag „Silni Razem”. Dzisiaj okazało się, że to inicjatywa PO. To oburzające, bo treści, które są pod tym hashtagiem są wulgarne – oburzał się podczas konferencji szef Kancelarii premiera Morawieckiego Michał Dworczyk.  – PO stanęła dzisiaj w prawdzie. Ale jak to się ma do tego, że opozycja chce walczyć z tzw. hejtem? Zwracamy do Pani Marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o odcięcie się od tych wulgarnych treści – apelował.

Z kolei wicerzecznik partii Radosław Fogiel stwierdził, że hashtag „SilniRazem” promowany przez Platformę Obywatelską to „systemowy, obrzydliwy, wulgarny hejt”.

Internauci szybko wykazali, że posty, które przedstawiciele PiS pokazywali podczas konferencji jako przykład hejtu prowadzonego przez KO, w rzeczywistości pochodzą z fałszywego konta założonego zaledwie dzień wcześniej. Poinformowali również, że od niedzieli członkowie społeczności #SilniRazem zgłaszają do administracji Twittera żądania jego natychmiastowego zablokowania.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę