„Stop dyktatowi Berlina i Brukseli”. Pod tym hasłem przeszedł 1 maja ulicami Warszawy Marsz Suwerenności. Manifestacja została zorganizowana przez wystawiającą listy w wyborach do PE koalicję Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Młodzież Wszechpolską w związku z 15. rocznicą wejścia Polski do UE.

Uczestnicy wydarzenia zgromadzili się Placu Zamkowym, a następnie przeszli Krakowskim Przedmieściem do ulicy Jasnej, przed przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, gdzie odbyła się pikieta.

– PiS podpisywał Traktat Lizboński, to niech się tłumaczy. PiS spowodował, że utraciliśmy suwerenność. Powinni na kolanach przepraszać – mówił do zgromadzonych na Marszu Suwerenności lider Konfederacji i partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke.

– Nie chcemy cesarstwa niemiecko-radzieckiego. Suwerenność to polski język, polska złotówka – dodał poseł Marek Jakubiak, startujący w wyborach do PE z listy komitetu Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Zgromadzeni na manifestacji nieśli flagi biało-czerwone, flagi Ruchu Narodowego, przekreślone czarne flagi UE z gwiazdami oraz transparenty z hasłami: „Chwała bohaterom, śmierć komunistom” czy „Nie dla UE”. Demonstrujący wznosili okrzyki: „Precz z Unią Europejską!”.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę