Mateusz Morawiecki
Fot. Facebook.com/pisorgpl

Partia Prawa i Sprawiedliwości do momentu wprowadzenia Polskiego Ładu osiągała wysokie poparcie. Jednak najnowszy sondaż pokazuje ogromny spadek. Czy to oznacza koniec wysokich słupków w sondażach?

Instytut Badań Pollster  przeprowadził dla „Super Expressu” najnowszy sondaż. Wynika z niego, że Polski Ład negatywnie wpłynął na poparcie PiS. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica, w której dominuje PiS. Jednak w porównaniu do badania sprzed miesiąca, PiS dużo traci. Prawdopodobnie spowodowane jest to wprowadzeniem Polskiego Ładu.

PiS strzelił sobie w kolano Polskim Ładem?

Gdyby wybory do Sejmu były w nadchodzącą niedzielę, to na Zjednoczoną Prawicę oddałoby głos 32,81 proc. osób. Jest to spadek poparcia w porównaniu z sondażem z przed miesiąca — wtedy na koalicję rządzącą chęć głosu zadeklarowała 36,38 proc. osób a — to aż o 3,57 punktów proc. mniej.

Na drugim miejscu w badaniu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 24,5 proc. (wcześniej miała 25,28 proc.), trzecie miejsce zdobyła Polska2050 Szymona Hołowni: 17,08 proc. (wcześniej 14,55 proc.), wynika z tego, że to ugrupowanie odniosło wzrost poparcia.

Kolejno w sondażu znalazły się: Konfederacja 10,11 proc. (wcześniej miała 10,7 proc,); Lewica z wynikiem 7,06 proc. (poprzednio 6,18 proc.) oraz PSL 6,44 proc. (w poprzednim miesiącu miało 4,38 proc.). Następnie: Kukiz’15 z wynikiem 1,25 proc. (wcześniej miał 1,35 proc.). Natomiast na Porozumienie Jarosława Gowina chęć głosu oddałoby 0,3 proc. badanych (wcześniej wynik wyniósł 0,19 proc.).

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę