Fot. Twitter Kancelaria Sejmu

Najnowszy sondaż pracowni Kantar przeprowadzony na zlecenie  „Gazety Wyborczej” i portalu OKO.press pokazuje wyraźny spadek notowań Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego nie dość, że nie mogłaby liczyć na samodzielne rządy w nowym Sejmie, to jeszcze nie przekroczyła w badaniu progu 30 proc. poparcia.

Zgodnie z przedstawionymi rezultatami PiS obecnie mogłoby liczyć na 26 proc. poparcia, jednak po uwzględnieniu opinii wyłącznie wyborców zdecydowanych wynik ten jest jeszcze gorszy i wynosi 24 proc. Ten spadek notowań wiązany jest przez specjalistów z najnowszymi aferami dotyczącymi prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.

Tuż za partią Kaczyńskiego znalazła się w sondażu Polska 2050. Partię Szymona Hołowni od lidera dzielą zaledwie 3 pkt proc. (poparcie 23 proc. osób biorących udział w badaniu). Ostatnie miejsce na podium zajęła Koalicja Obywatelska, którą swoim zaufaniem obdarzyło 16 proc. respondentów.

Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze: Lewica (9,3 proc.) i Konfederacja (9 proc). Koalicja Polska, której liderem jest PSL, zdobyła 3 proc. głosów.

Ośrodek przeprowadził sondaż w dniach 17–18 marca na próbie 1000 dorosłych Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę