Rządy Prawa i Sprawiedliwości co chwila przebijają swoimi absurdami słynnego „Misia” Stanisława Barei. Pod koniec czerwca w obecności premiera Mateusza Morawieckiego dokonano otwarcia pieca WTR w Hucie Miedzi „Legnica”. Od identycznych imprez z czasów PRL tę różniło jedynie to, że piec został poświęcony przez księdza.

Rekord absurdu pobił jednak wojewoda pomorski Dariusz Drelich, który właśnie uroczyście przeciął nożyczkami wstęgę na nowym… wejściu na plażę w gminie Stegna.

O tym wydarzeniu poinformował w swoim poście zatytułowanym „Tymczasem w Jantarze” Pomorski Urząd Wojewódzki. „Nowe chodniki, mała architektura i infrastruktura. Ponad stumetrowy odcinek do plaży otwarty. Uroczyste otwarcie w gminie Stegna nowego wejścia z udziałem Dariusza Drelicha, wojewody pomorskiego”. Zamieszczone w nim zdjęcie zrobiło furorę w internecie, stając się przedmiotem kpin użytkowników sieci.

https://www.facebook.com/PUWGdansk/posts/1314260955388749

„Wojewoda z PiS odkrył, że w Polsce są plaże i można na nie wejść! Władza ma sukces! Nowy program wejście plus działa!”, napisał na Twitterze, pochodzący z Pomorza, polityk PO Sławomir Neumann. „Zaraz odkryje parawany i zrobią program parawan plus. Powiedzieć dzban to nic nie powiedzieć”, dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę