Jak poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Cyfryzacji, poseł Adam Andruszkiewicz od 28 grudnia pełni w resorcie funkcję sekretarza stanu. Nowo mianowany wiceminister jest obecnie posłem niezrzeszonym. W przeszłości 28-letni parlamentarzysta był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej.

O młodym polityku zrobiło się głośno po tym, jak w czerwcu „Super Express” opublikował tekst o „kilometrówkach Andruszkiewicza”. Gazeta napisała, że pobrał on z publicznych środków prawie 70 tys. zł na tzw. kilometrówki. Informacja ta wywołała oburzenie, gdyż Adam Andruszkiewicz rozważał przygotowanie inicjatywy ustawodawczej likwidującej tzw. ryczałty paliwowe dla posłów. Ponadto poseł, pobierając tysiące złotych w ramach „kilometrówki”, sam nie posiadał ani samochodu, ani nawet prawa jazdy.

Adam Andruszkiewicz, który wszedł do Sejmu z listy Kukiz’15, w latach 2015–2016 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Po tym, jak opuścił klub parlamentarny ugrupowania Pawła Kukiza, utworzył m.in. razem z Rafałem Ziemkiewiczem, Markiem Jakubiakiem i Sylwestrem Chruszczem Stowarzyszenie Endecja, z którego następnie po dwóch latach działalności wystąpił.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!