Fot. ilustr. Unsplash.com/Imants Kaziļuns/Public Domain

Poseł PiS Janusz Śniadek w rozmowie z PAP poinformował, że do Sejmu trafił już projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Ma on uniemożliwić obchodzenie dotychczas obowiązujących przepisów przez sieci handlowe, w tym Kaufland czy Biedronkę, które otwierają swoje sklepy w siódmy dzień tygodnia, oferując klientom usługi pocztowe.

Obowiązujący dziś zakaz został wprowadzony z inicjatywy Solidarności, Kościoła oraz PiS. Śniadek,  w przeszłości przewodniczący NSZZ „Solidarność”, powiedział, że uszczelnienie dotychczas obowiązujących regulacji prawnych miałoby polegać na tym, że w niehandlową niedzielę otwarte mogłyby być tylko te placówki, w których działalność pocztowa będzie przeważająca i wyniesie powyżej 50 proc. przychodów.

Jednocześnie poseł podkreślił, że usługi pocztowe, które proponują sklepy wielkopowierzchniowe, „w większości są fikcyjne”.

– Zostanie wprowadzony obowiązek prowadzenia ewidencji, pokazującej, jakie są przychody z tej przeważającej działalności, a jakie z pozostałej – ujawnił Śniadek. Jak dodał, prawdziwość takich  rejestrów będzie badała Państwowa Inspekcja Pracy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę