Jest to duże zaskoczenie, ponieważ wszystko wskazywało na to, że w śląskim sejmiku miała rządzić koalicja PO, Nowoczesnej, SLD i PSL. O sytuacji poinformował na twitterze Michał Dworczyk. – Wczoraj wieczorem została podpisana deklaracja programowa dla Śląska. Dzięki niej, po 17 latach, prawica zyskuje realną szansę na wzięcie odpowiedzialności za zarządzanie Województwem Śląskim. Za godzinę zaczynamy w Katowicach obrady Sejmiku. Trzymajcie kciuki za Śląsk! 🙂 – napisał.

Porozumienie programowe zostało podpisane z Wojciechem Kałużą, który startował z listy Koalicji Obywatelskiej. Jeszcze wczoraj w sejmiku rządzić miała KO, SLD i PSL. Po przejściu Kałuży teraz to PiS ma większość. – Moją partią jest Śląsk, wyborcy oczekują skuteczności, stąd moja decyzja o wsparciu dobrego programu dla Śląska – skomentował swoją decyzję Kałuża.

– W poczuciu odpowiedzialności za Śląsk i jego rozwój społeczno-gospodarczy deklarują chęć współpracy w obszarach strategicznych dla regionu. Strony umowy gwarantują współdziałanie i wspieranie się w realizowaniu najważniejszych celów deklaracji – napisali sygnatariusze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę