REKLAMA

REKLAMA

PO często mówi o tym, że PiS chce Polskę wyprowadzić z Unii Europejskiej. Polexit, w ocenie polityków partii Grzegorza Schetyny, jest całkiem realnym zagrożeniem. Według wicemarszałka Senatu Adama Bielana z PiS, tego typu retoryka bardzo szkodzi Polsce i jest „totalnie nieprawdziwa”.

– Platforma będzie się smażyć w piekle za to, że ten termin wprowadziła do debaty publicznej, czym zaktywizowała część eurosceptycznych, jednakże umiarkowanych dotąd wyborców – powiedział Bielan w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”.

REKLAMA

W ocenie polityka PiS, opozycja strasząc dziś polexitem, uprawia goebbelsowską propagandę polegającą na wielokrotnym powtarzaniu kłamstw. – Skutki tej cynicznej gry mogą się okazać katastrofalne – podkreślił rozmówca „Wprost” i dodał, że dowodem na to, że jego partia nie myśli o żadnym polexicie jest wycofanie się z kwestionowanych przez UE decyzji w sprawie Sądu Najwyższego.

Adam Bielan przewiduje jednak, że Platforma Obywatelska nie odpuści i w kampanii przed wypadającymi w maju 2019 roku wyborami do Parlamentu Europejskiego „będzie zapewne nieraz tego dżina polexitu z butelki wypuszczać”.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA