Przewodniczący NSZZ „Solidarność” z oburzeniem zareagował na sobotnią konferencję programową  polityków Platformy Obywatelskiej, którzy przedstawili – alternatywny wobec pomysłów rządu Mateusza Morawieckiego – plan wyjścia z kryzysu ekonomicznego spowodowanego pandemią koronawirusa.

Według Piotra Dudy „Platforma przekroczyła wszelkie granice demagogii politycznej”.  Jak podkreślił lider „S” na Facebooku, partia Borysa Budki „przywołuje demony z czasów, gdy ta ekipa razem z PSL rządziła Polską”.

W swoim wpisie Duda zakazał również PO powoływania się na szeroko rozumianą solidarność.

„Apeluję do PO, a właściwie żądam – proszę się nie powoływać na solidarność. Wasze myślenie, to zwalniać wszystkich z płacenia składek i podatków, z jednoczesnym żądaniem, aby każdemu udzielać pomocy”, napisał lider związkowy. Podkreślił jednocześnie, że intencją PO jest to, że „płacić mają tylko pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, a reszta ma z tego korzystać”.

„To nie ma nic wspólnego z solidarnością. Tak jak nie miało nic wspólnego z solidarnością zarządzanie przez was kryzysem w 2008 roku, gdy wyrzuciliście do kosza pakt społeczny, przerzucając koszty wyłącznie na pracowników. O wieku emerytalnym, zdemolowanym kodeksie pracy, OFE, zniszczeniem dialogu społecznego już nie wspomnę. Szkoda na was emocji!”, oznajmił Duda.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę