Fot. Facebook.com/gramatyka.michal

Zastępca sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej Michał Gramatyka poinformował w piątek na konferencji prasowej o opuszczeniu PO i przejściu do Polski 2050 Szymona Hołowni.

– Przychodzą takie chwile, kiedy trzeba zadecydować o tym, czego się chce w życiu. Od pewnego momentu dojrzewała we mnie decyzja, aby szukać innego sposobu robienia polityki i innego sposobu dialogu – powiedział Gramatyka. Poseł przypomniał przy tym, że podczas ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej był w sztabie wyborczym Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a następnie Rafała Trzaskowskiego.

Również w piątek do Polski 2050 dołączyły:  współpracowniczka Hołowni z kampanii prezydenckiej i liderka opolskich struktur Stowarzyszenia Polska2050 Agata Lika oraz ekspertka do spraw rolnictwa Monika Piątkowska.

Hołownia na konferencji prasowej, informując o nowych członkach jego partii, podkreślił, że jest to wynik przechodzenia z „polityki, która zajmowała się polityką”  do polityki, która „zajmuje się rozwiązywaniem realnych problemów ludzi”.

– Dzisiaj stara polityka musi zostać zastąpiona przez nową – powiedział Hołownia.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!