Przed hotelem Novotel w Warszawie, gdzie odbywały się w sobotę wspólne obrady rad krajowych Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, swój protest zorganizowali Obywatele RP. Organizacja kierowana przez Pawła Kacprzaka krytycznie od dłuższego czasu ocenia działalność partii opozycyjnych.

Znani z licznych antyrządowych protestów Obywatele RP domagają się wspólnych list całej opozycji, jak również przejrzystego wyłaniania kandydatów na te listy w wyniku prawyborów.

„W obliczu nadchodzących wyborów parlamentarnych, które zadecydują w Polsce o wszystkim, Obywatele RP apelują do wszystkich demokratycznych partii politycznych oraz do środowisk obywatelskich i organizacji pozarządowych o utworzenie obozu reformy państwa z programem narodowej zgody i budowy państwa, którego podstaw aksjologicznych i prawnych nikt nie będzie kwestionował”, napisano w komunikacie opublikowanym na stronie Obywateli RP.

Organizacja Pawła Kacprzaka proponuje ponadto „deklarację obozu reformy”. „Zgodnie z jej duchem, stawiającym porozumienie ponad uporem przy własnych racjach, jesteśmy otwarci na debatę i korekty przedstawionej tu idei. Przy jednym tylko obstajemy twardo: niech ta debata się odbędzie, niech tym razem nie będzie ignorowana. Pójdźmy do jesiennych wyborów świadomi dzielących nas różnic i tego, co łączy, wiedząc, że chodzi o Polskę, a nie o własne przewagi”, wyjaśniają aktywiści Obywateli RP.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę