„Platynowy plan” Trumpa: Ku-Klux-Klan i Antifa organizacjami terrorystycznymi

Podczas wiecu w Atlancie Donald Trump poinformował o szczegółach przygotowywanego „platynowego planu”, dotyczącego polityki jego administracji wobec czarnoskórych wyborców w przypadku ponownego zwycięstwa w listopadowych wyborach prezydenckich.

   

Trump poinformował, że po uzyskaniu przez niego reelekcji organizacje takie jak Ku-Klux-Klan oraz skrajnie lewicowa Antifa zostaną uznane za organizacje terrorystyczne. Już teraz sztab Trumpa w rozsyłanych mailach określa oba ugrupowania mianem „radykalnych i nieamerykańskich”.

Według mediów plan ma zachęcić czarnoskórych do zagłosowania w listopadzie na kandydata Republikanów. Obecnie bowiem sondaże wykazują, że wśród Afroamerykanów zdecydowaną przewagę ma kandydat Partii Demokratycznej Joe Biden.

   

Podobnie – jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów rasowych – jest w przypadku wszystkich wyborców, zaś notowania Trumpa pogorszyły się jeszcze bardziej po wiosennych i letnich protestach, które ogarnęły Stany Zjednoczone po zabiciu w Minneapolis przez policję czarnoskórego George’a Floyda.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News