Podczas wiecu w Atlancie Donald Trump poinformował o szczegółach przygotowywanego „platynowego planu”, dotyczącego polityki jego administracji wobec czarnoskórych wyborców w przypadku ponownego zwycięstwa w listopadowych wyborach prezydenckich.

Trump poinformował, że po uzyskaniu przez niego reelekcji organizacje takie jak Ku-Klux-Klan oraz skrajnie lewicowa Antifa zostaną uznane za organizacje terrorystyczne. Już teraz sztab Trumpa w rozsyłanych mailach określa oba ugrupowania mianem „radykalnych i nieamerykańskich”.

Według mediów plan ma zachęcić czarnoskórych do zagłosowania w listopadzie na kandydata Republikanów. Obecnie bowiem sondaże wykazują, że wśród Afroamerykanów zdecydowaną przewagę ma kandydat Partii Demokratycznej Joe Biden.

Podobnie – jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów rasowych – jest w przypadku wszystkich wyborców, zaś notowania Trumpa pogorszyły się jeszcze bardziej po wiosennych i letnich protestach, które ogarnęły Stany Zjednoczone po zabiciu w Minneapolis przez policję czarnoskórego George’a Floyda.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę