Do kolejnych wyborów zostało jeszcze pół roku, a między politykami z rywalizujących ze sobą obozów iskrzy jak w najgorętszym okresie kampanii wyborczej. W piątek doszło do ostrej wymiany zdań w mediach społecznościowych między prezydentem Andrzejem Dudą a liderem największej partii opozycyjnej Grzegorzem Schetyną. Poszło o to, która partia, PO czy PiS, chce Polskę wyprowadzić z Unii Europejskiej.

„»Polexit« staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO. Powtarzają to jak mantrę i wyraźnie prą w tym kierunku. PO chce wypchnąć Polskę z UE?”, napisał w piątek na Twitterze Andrzej Duda.

Pod swoim wpisem prezydent zamieścił link do artykułu z Onetu, który przytacza wypowiedź Sławomira Neumanna, szefa klubu PO. Neumann mówiąc o możliwości wyprowadzenia przez PiS Polski z Unii Europejskiej, stwierdził, że „ścieżka do Polexitu jest faktem, niezależnie od zaklęć Kaczyńskiego czy Morawieckiego”.

Na krytykę głowy państwa wymierzoną w PO zareagował szef tej partii Grzegorz Schetyna. Polityk nie pozostał głowie państwa dłużny i mocno uderzył w obóz polityczny, z którego wywodzi się prezydent.

„Andrzej Duda zarzuca Platformie, że prze w kierunku Polexitu. Pyta, czy chcemy wypchnąć Polskę z UE. Panie Prezydencie, proszę oszczędniej gospodarować nieprawdą”, napisał na Twiterze Schetyna. „Antyeuropejską partią jest PiS, a łamanie przez Pana konstytucji przyczynia się do wypychania Polski z Europy”, stwierdził lider PO.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę