Kiedy Kazik Staszewski z zespołem wykonywali na Pol’and’Rock Festival piosenkę „Po co nam wolność”, na ekranach za nimi ukazali się prezenterzy „Wiadomości” TVP. Danuta Holecka i Michał Adamczyk oraz prezes TVP Jacek Kurski ubrani byli w… PRL-owskie mundury. Internauci nie mają wątpliwości, że Kult w ten sposób ostro skrytykował Telewizję Polską za uprawianie prorządowej propagandy.

„Wolność. Po co wam wolność? Macie przecież telewizję…”, śpiewał Kazik Staszewski w sobotę w Kostrzynie. Utwór spotkał się bardzo dobrym przyjęciem w sieci zarówno ze strony dziennikarzy, jak i anonimowych internautów.

 

Wyraźna krytyka PiS i rządowej telewizji niektórych jednak zaskoczyła, ponieważ Kazik Staszewski wcześniej raczej sprzyjał „dobrej zmianie”. Jeszcze w 2017 roku, gdy na antenie polonijnego radia w Chicago został zapytany o Pawła Kukiza i Jarosława Kaczyńskiego, powiedział, że „bardziej podoba mu się ten drugi”, za co został ostro skrytykowany przez internautów.

Obecna zmiana nastawienia lidera Kultu do obecnej władzy została zauważona i jest komentowana w mediach społecznościowych. Niektórzy podkreślają, że to pierwsze tak zdecydowane wystąpienie Staszewskiego przeciwko PiS.

„Kult skończył z polityczną poprawnością i wprost wali w PiS-owską władzę. Holecka w mundurze świetnie się prezentuje, przekazuje propagandę jeszcze bardziej zmanipulowaną niż władza stanu wojennego, więc ubiór odpowiedni”, napisał na Twitterze Robert Maślak.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę