Do tej pory było tak, że nie tylko PiS dystansował PO w sondażach, ale też zwykle partia rządząca notowała wzrosty poparcia, a opozycja spadki. Tym razem jest inaczej.

Z najnowszego sondażu pracowni Kantar Public wynika, że w porównaniu do badania sprzed miesiąca poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości spadło o 5 proc., a notowania Platformy Obywatelskiej wzrosły o 6 proc.

Badanie Kantar Public wykazało, że na PiS chce głosować 37 proc., natomiast na PO 2O proc. ankietowanych. Partia Jarosława Kaczyńskiego utrzymuje więc wciąż przewagę nad największym ugrupowaniem opozycyjnym, ale nie jest już ona tak duża jak w poprzednim sondażu, w którym aż trzy razy więcej respondentów deklarowało głosowanie na PiS (42 proc.) niż na PO (14 proc.).

W Sejmie znalazłyby się jeszcze cztery partie: Kukiz’15 z poparciem wynoszącym 7 proc., Nowoczesna, na którą zapowiedziało oddanie głosu 6 proc. ankietowanych, oraz SLD i PSL, na które zamierza głosować 5 proc. osób uczestniczących w sondażu Kantar Public.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 16–21 lutego 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1033 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna