Z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl wynika, że gdyby bezpartyjny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia zdecydował się na założenie po wyborach własnej partii politycznej, to mielibyśmy do czynienia z „rewolucją w polityce”. Partia Hołowni w wyborach parlamentarnych byłaby o włos od pokonania Platformy Obywatelskiej, która jest obecnie największą siłą opozycyjną.

Zgodnie z rezultatami przedstawionymi przez pracownię Social Changes największym zaufaniem wyborców cieszyłoby się nadal PiS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego swój głos oddałoby 38 proc. badanych przez ośrodek.

Co prawda drugie miejsce zajęłaby PO z poparciem 20 proc. wyborców, ale tuż za nią ulokowałaby się nowa na scenie politycznej formacja Hołowni. Mogłaby ona liczyć na starcie na 19 proc. poparcia.

Miejsca w Sejmie zajęliby jeszcze przedstawiciele Lewicy (11 proc. poparcia dla tej partii) oraz Konfederacja z dorobkiem 7 proc. głosów.

Na politycznym aucie znalazłoby się natomiast PSL, które nie weszłoby do Sejmu, uzyskując zaledwie 4 proc. głosów w wyborach.

Swoje badania pracownia Social Changes zrealizowała pomiędzy 19 i 23 czerwca metodą CAWI na ogólnopolskiej i reprezentatywnej próbie 1066 Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę