PO ma konkurencję! Partia Hołowni może liczyć na ogromne poparcie Polaków

Z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl wynika, że gdyby bezpartyjny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia zdecydował się na założenie po wyborach własnej partii politycznej, to mielibyśmy do czynienia z „rewolucją w polityce”. Partia Hołowni w wyborach parlamentarnych byłaby o włos od pokonania Platformy Obywatelskiej, która jest obecnie największą siłą opozycyjną.

Zgodnie z rezultatami przedstawionymi przez pracownię Social Changes największym zaufaniem wyborców cieszyłoby się nadal PiS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego swój głos oddałoby 38 proc. badanych przez ośrodek.

Czytaj także:  Koniec Nord Stream 2? Niemiecki parlament zablokował pomoc dla gazociągu
 

Co prawda drugie miejsce zajęłaby PO z poparciem 20 proc. wyborców, ale tuż za nią ulokowałaby się nowa na scenie politycznej formacja Hołowni. Mogłaby ona liczyć na starcie na 19 proc. poparcia.

Miejsca w Sejmie zajęliby jeszcze przedstawiciele Lewicy (11 proc. poparcia dla tej partii) oraz Konfederacja z dorobkiem 7 proc. głosów.

Na politycznym aucie znalazłoby się natomiast PSL, które nie weszłoby do Sejmu, uzyskując zaledwie 4 proc. głosów w wyborach.

Czytaj także:  Kowalski: Członkostwo Polski w UE może doprowadzić do upadku Rzeczpospolitej

Swoje badania pracownia Social Changes zrealizowała pomiędzy 19 i 23 czerwca metodą CAWI na ogólnopolskiej i reprezentatywnej próbie 1066 Polaków.