Znany publicysta i podróżnik Wojciech Cejrowski zaprotestował przeciwko nieinformowaniu w mediach  o działalności Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy i prowadzonej przez nią kampanii przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Koalicja założona została w grudniu 2018 roku przez Janusza Korwina-Mikkego, Roberta Winnickiego, Marka Jakubiaka, Piotra Liroya-Marca i Grzegorza Brauna.

„Gdy Biedroń założył partię dla chłopców z torebkami, był/jest we wszystkich mediach. Gdy Polacy z bardzo różnych opcji dogadali się w sprawie kilku rzeczy kluczowych, tworząc Konfederację, w mediach cisza i się ich nie zaprasza. Po tej ciszy widać, kto jest dobry, a kto zły”, skomentował na Twitterze Cejrowski fakt nie informowania o Konfederacji w mediach.

Wcześniej przeciwko przemilczywaniu działań Konfederacji w telewizji protestował poseł Piotr Liroy-Marzec, który złożył w tej sprawie skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Podkreślił w niej, że nawet za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego telewizja publiczna nie była tak jednoznacznie podporządkowania jednej opcji politycznej. Jak stwierdził polityk, media publiczne obecnie „są nakierowane jednoznacznie na promocję partii i PiS i wspierającego ją Kukiz’15 oraz skrajnej lewicy”.

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/posts/2003875309919069


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę