Tomasz Siemoniak poinformował podczas czwartkowej konferencji w Sejmie, że Koalicja Obywatelska złoży wniosek o wotum nieufności wobec odpowiadającego za bezpieczeństwo wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Wiceprzewodniczący PO stwierdził, że Jarosław Kaczyński ponosi całkowitą odpowiedzialność za to, co się dzieje w ostatnich dniach na ulicach polskich miast.

– To on w czasie szalejącej pandemii doprowadził do wybuchu gigantycznych napięć społecznych. W obliczu tego wybuchu nie zachowuje się jak polityk odpowiedzialny, który powinien troszczyć się o polski naród, państwo, sytuację społeczną, tylko kolejnymi swoimi wypowiedziami destabilizuje państwo, nazywa opozycję parlamentarną przestępcami – mówił Siemoniak, nawiązując do protestów w sprawie aborcji.

Poseł opozycji dodał, że jest to sytuacja bezprecedensowa, ponieważ nigdy w historii nie składano wniosku o wotum nieufności zaledwie po kilku tygodniach funkcjonowania polityka na danym stanowisku.

– Każdy dzień funkcjonowania Jarosława Kaczyńskiego w rządzie przynosi straty i powiększa destabilizację, dlatego klub KO zgodnie z zapowiedzią ma gotowy wniosek o wotum nieufności i w ciągu kilku dni zostanie on złożony – powiedział Tomasz Siemoniak. – To początek rozliczania Jarosława Kaczyńskiego – dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę