Afera, która wynikła w KNF, przysporzyła obecnemu rządowi dużo wyzwań. Nie obyło się bez konkretnych zarzutów, że państwo nie funkcjonuje tak jak należy. Nie zabrakło także komentarzy odnoszących się do opozycji. Są w nich oskarżenia dotyczące afer, które miały miejsce za czasów rządu PO-PSL.

Na antenie Radiowej Trójki Grzegorz Schetyna wypowiedział się bardzo konkretnie na temat działania rządu i KNF. – Jutro, jeszcze w czasie tego posiedzenia (zostanie złożony wniosek o wotum nieufności dla rządu). Wiele rzeczy, szczególnie te ostatnie sprawy, to co dzieje się w KNF-ie i wokół niego, cała ta afera, która dzisiaj się odsłania, pokazuje patologię państwa PiS – mówił. Dodał także, że brak reakcji pokazuje, że państwo nie funkcjonuje. – Najpierw złożyliśmy wniosek o powołanie komisji śledczej. Jutro złożymy wniosek o odwołanie rządu – zapowiedział Grzegorz Schetyna, lider PO.

Skomentował także uzyskanie przez PiS większości w sejmiku województwa śląskiego. Zapowiedział, że o tej sytuacji zostanie zawiadomiona prokuratura. Dlaczego? Zdaniem Schetyny PiS skorumpowało przedstawiciela drugiej strony i złożyło mu korupcyjną ofertę. W przyszłym tygodniu opozycja zawiadomi należyte organy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę