Droga hamowania lokomotywy jest bardzo długa w stosunku do aut. Kierowcy nie zawsze o tym pamiętają i bez zachowania ostrożności przejeżdżają przez tory. Najczęściej kolizja z pociągiem kończy się śmiercią i tak było w tym przypadku. Na Podlasiu nie miał szans na wyhamowanie maszynista pociągu towarowego. Na przejazd kolejowy (niestrzeżony) w powiecie augustowskim wjechał samochód dostawczy.

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w środę po południu. Jak poinformował kt24 nadkom. Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Do zderzenia doszło pomiędzy miejscowościami Szczebra a Strękowizna w powiecie augustowskim. – Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym kierujący dostawczym mercedesem z niewyjaśnionych przyczyn wjechał pod pociąg relacji Suwałki-Gliwice – mówi rzecznik prasowy podlaskiej policji. Maszynista nie był w stanie zatrzymać się przed pojazdem.

– W wyniku odniesionych obrażeń 61-letni kierowca, mieszkaniec gminy Nowinka, zginął na miejscu – podał nadkom. Tomasz Krupa. Wypadek spowodował blokadę trasy kolejowej. Około 20-tu podróżnym zapewniono komunikację zastępczą.

Ostatecznym wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności wypadku zajmuje się prokuratura.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna